EUR palety

Výrobou drevených paliet sa zaoberáme už od roku 1999 a môžeme o sebe povedať, že máme skúsenosti s výrobou všetkých bežne používaných druhov jednorazových, nadrozmerných paliet alebo akýchkoľvek iných atypických paliet. Vyrábame IPPC palety, ktoré sú označené príslušnou značkou ošetrenia, vhodné na medzinárodnú prepravu podľa normy FAO ISPM 15.

Ak hľadáte spoľahlivého dodávateľa paliet, ste na správnej adrese. Radi Vám po odsúhlasení technickej špecifikácie pripravíme cenovú ponuku, príp. vyrobíme vzorku, ktorú môžete otestovať.

PONÚKAMKE IBA NOVÉ SVETLÉ EUR PALETY!

Najčastejšie vyrábané rozmery paliet:

Paleta EUR 800 x 1200 mm

Paleta 1000 x 1200 mm

Paleta 1200 x 1000 mm – RING

Paleta 800 x 600 mm

Paleta EUR je vhodná nielen na tuzemský export, ale aj na transport tovaru do zahraničia. Paleta je ošetrená formou IPPC. K palete dostanete certifikát. Paleta je vysušená pod 22% a Váš tovar bude uložené a skladované bez plesní. Paleta má orezané hrany a vyfrézované nábehovej hrany na vnútornej a vonkajšej strane dosky. Garantujeme registračné znaky výrobcov, ktoré sú na klátoch po stranách paliet. Označenie EPAL – značka EPAL – ľavý klát, pravý klát, stredná klát, kód výrobca, číslo HT + klások. Tento typ paliet je dopytovaný prevažne z prostredia farmaceutického, potravinárskeho a automobilového priemyslu. Palety nájdu tiež uplatnenie tam, kde sa používajú papierové kartónové krabice, alebo tovar ide do 3. krajín.

Nosnosť palety je ovplyvnená rozložením tovaru na palete.

Rozdiel paliet klasické vs. EUR palety

 

Príklady rozloženie tovaru

1000 kg
nerovnomerné pokrytie a zaťaženie celej plochy palety – napr. preprava strojov, súčiastok, rôzne veľkého tovar
1500 kg
rovnomerné pokrytie a zaťaženie celej plochy palety – napr. tovar v krabiciach
až 2000 kg rovnomerné celistvé pokrytie a zaťaženie celej plochy palety – napr. preprava tabúľ plechu
Nosnosť až 2000 kg
Hmotnosť 21 – 28 kg
Rozmery 1200 x 800 mm

Prečo nakupovať palety od firmy Strojbal:

  • Rýchle a stabilné JUST IN TIME dodávky
  • Kvalitné materiály, kvalitné palety
  • Moderné technológie výroby paliet
  • Certifikovaný výrobca
  • IPPC certifikované palety
  • PEFC certifikované palety
  • Dodávky aj v menších množstvách
  • Pravidelný rozvoz paliet na vybraných trasách

 

Spoločnosť Strojbal myslí ekologicky, preto ponúka všetkým svojim zákazníkom, ako aj všetkým ktorí našimi zákazníkmi zatiaľ nie sú bezplatný odber starých, rozbitých, vyradených drevených obalov, paliet, bední a iných drevených materiálov. Zber drevených odpadových materiálov realizujeme vždy pri dodávke nových obalov, paliet, prípadne vždy keď nás zavoláte. Nerobte si starosti s drevenými odpadmi, zlikvidujeme ich za Vás.